Kavárna Láry Fáry Rychnov nad Kněžnou
Rezervace na tel.:
737 416 343
Kontakt pro uchazeče o zaměstnání
725 349 343
alena.sadilkova@pferda.cz
Otevírací doba
Pondělí 12:00 – 19:00
Út – Pá 08:00 – 19:00
Sobota 14:00 – 19:00
Neděle 14:00 – 19:00
Jaká je naše kavárna?
Kavárna Láry Fáry je příjemné místo v centru Rychnova nad Kněžnou, kde vás obslouží lidé s mentálním postižením a duševním onemocněním. Vyberete si u nás z široké nabídky dobrot, ke kterým se skvěle hodí výběrová káva z pražírny Co-bean.
Ideální místo na posezení s přáteli, ale také s dětmi, pro které máme dětský koutek plný hraček. Najdete u nás také spoustu výrobků z různých chráněných dílen a od místních výrobců.
Kavárna Láry Fáry v Rychnově nad Kněžnou vznikla v prosinci 2005 jako 1. projekt organizace PFERDA z.ú.
Proč to děláme
Posláním Kavárny Láry Fáry je zaměstnávat osoby s mentálním postižením a duševním onemocněním, které nemohou pracovat na běžném trhu práce.
Tím podporujeme jejich samostatnost, sociální začlenění a finanční nezávislost. Navíc pomáháme zaměstnancům s postižením zlepšovat jejich pracovní návyky tím, že mají stabilní zaměstnání.
Manažerka sociálního podniku Kavárna Láry Fáry
Informace pro naše zákazníky
Pravidelné novinky o naší kavárně můžete sledovat na našem Facebooku nebo Instagramu.
Informace pro budoucí zaměstnance s postižením
- Každý budoucí zaměstnanec u nás absolvuje stáž, díky které zjistí nejen on, ale také kavárna, zda je pro něj práce vhodná.
- Každý zaměstnanec kavárny má klasickou pracovní smlouvu se mzdovým výměrem. Ví přesně, kdy bude chodit do práce, s kým bude pracovat a kdo je jeho nadřízeným.
Principy, které v kavárně uplatňujeme:
- Hlásíme se k principům sociálního podnikání.
- V našich sociálních podnicích zaměstnáváme přes 80% osob s postižením.
- Podporujeme profesní růst našich znevýhodněných zaměstnanců. Každý z nich má individuální rozvojový plán, podle kterého pracuje na zlepšení svých pracovních kompetencí.
- Naše sociální podniky se snaží využívat lokální suroviny. Spolupracujeme s místními dodavateli a dalšími organizacemi.
- Minimálně 51% zisku sociální podniky investují zpět do sociálního podnikání, nebo na podporu sociálních služeb organizace PFERDA z.ú.
- Spolupracujeme s místními samosprávami a dalšími subjekty.
- Aplikujeme zásady environmentální výroby a spotřeby – striktně třídíme odpad a šetříme surovinami. Pokud něco nespotřebujeme, suroviny udáme dalším subjektům.
Poskytujeme náhradní plnění
- Zaměstnáváme více jak 50 % osob se zdravotním postižením.
- Náhradní plnění je snadné řešení pro náhradní zaměstnávání osob se zdravotním postižením a zároveň vyjádřením společenské solidarity v zaměstnaneckých vztazích na trhu práce směrem k ohrožené skupině osob se zdravotním postižením.
- Při využití našich služeb je možné si náklady odečíst jako náhradní plnění, naše společnost zaměstnává více jak 50% osob s postižením.